MINIMUM NUDY MAXIMUM R'N'ROLLA !
W roku 2019 Róże Europy obchodzą 35 +1 lecie pracy,
jubileusz pod tytułem "Róże FM: produkujemy satysfakcję".
1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce,
występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!
Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami.
Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Tytuł - Zmartwychwstanie. Same premierowe piosenki. W roku 2018 zespół rozpocznie nagrywanie nowej płyty - tylko limitowana sprzedaż dla Znajomych i Przyjaciół Róż.
Obecny skład Róż Europy: PIOTR KLATT wokal, GRZEGORZ "GRE" KORYBALSKI gitara basowa, SEBASTIAN SEBA GÓRSKI perkusja, BARTEK "BARTASS" DĘBICKI gitara.
***
Formalnie grupa powstała w dwa lata po ogłoszeniu stanu wojennego, 13 grudnia 1983 roku. Jej założycielem był Piotr Klatt, wokalista i autor tekstów.. Przez dwa lata muzycy w zaciszu sali prób komponowali i szykowali się do pierwszego występu, który nastąpił podczas festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Już wtedy furorę robiły dwie kompozycje Róż przygotowane i zarejestrowane specjalnie dla potrzeb programu telewizyjnego, którego gospodarzem był Wiesław Ochman, światowej sławy tenor. Prywatnie ojciec Maćka, ówczesnego klawiszowca grupy.
Wydany dopiero w 1988 roku debiutancki album Stańcie przed lustrami bezsprzecznie przyczynił się do szalonego wzrostu popularności Róż Europy. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zespół należał do czołówki rockowych wykonawców. Jako ciekawostkę można odnotować, że kompozytorem większości utworów, które znalazły się na pierwszej płycie był... Artur Orzech. Ten ceniony dziś telewizyjny prezenter, dla wielu kojarzący się przede wszystkim z konkursem Eurowizji, podczas samej sesji nagraniowej jednak już nie uczestniczył (w trakcie konfliktu zbrojnego Afganistanu ze Związkiem Radzieckim wyjechał do stolicy tego kraju w roli tłumacza polskiej ambasady).
Na kolejnym albumie (Poganie! Kochaj i obrażaj, 1992) znalazł się utwór, dzięki któremu Róże Europy zdobyły sympatię przede wszystkim żeńskiej części publiczności. Nagrany z gościnnym udziałem, nieznanej wówczas szerzej, Edyty Bartosiewicz Jedwab przyniósł zespołowi i wokalistce ogromny rozgłos trafiając na pierwsze miejsce m.in. Listy Przebojów Programu III PR i dostając nagrodę Programu I PR za najlepszą piosenkę roku. Jedwab utrzymywał się na pierwszym miejscu listy przebojów Marka Niedźwieckiego przez 5 tygodni, a na samej liście przez 21. Sam Niedźwiedzki powiedział kiedyś, że ten utwór w historii krajowego rocka został na zawsze.
Kolejne lata to trasy koncertowe i festiwale, współpraca z wieloma artystami, a także następne płyty i przeboje. W 2013 roku na okrągłą, trzydziestą rocznicę swojej działalności zespół wydał płytę Zmartwychwstanie, podkreślającą gotowość do powrócenia w świadomości swoich fanów.